aneb s Traxxasem je člověk živ

Blog

Nové auto - jiná liga!

27.06.2009 11:41
>>

Definitivní konec

06.06.2009 11:38

Tak jsme se dneska vydali (jakože celá rodinka a Veruš s Daníkem) na oslavu známého. Vše se odehrávalo na "výjezdním" místečku pražské VŠE na Točné. Což o to, místo je to pěkné, jen co je pravda. Široko daleko ani živáčka, areál poměrně slušně vybaven.

Já si s sebou vzal Himoto, abych všem ukázal, jak to jezdí. Bylo po dešti, takže poměrně mokrá tráva. I tak jsem tomu ale dával slušně do těla a autíčko jezdilo perfektně. Vyjezdil jsem obě své baterky a parádně si to užil. Na autíčku to bylo znát, bylo pěkně zprasené z té mokré trávy.

Dal jsem nabíjet baterky a těšil se na druhé kolo. Naštěstí mám docela slušnou nabíječku (Nabíječ Raytronic C8), takže to šlo vše rychle.

Zandal jsem baterky do auta, pustil vysílač, pustil auto a... zažil jsem takové malé déja vu. Auto se prudce, neovladatelně rozjelo, až narazilo do malé zídky. Zpětný chod - nic. Jízda vpřed - teď už taky nic. Sundám kastli a - regulátor se žhaví, začíná smrdět... No paráda, zase je to v hajzlu:-( Tak nevím, není to Himoto od Zimy-sana prokleté???

A vyplatí se mi vůbec znovu investovat do elektroniky? Je to regulátorem? Není to třeba špatnou RC sadou? Nebo tím Tamiyáckým motorem? Každopádně vím, že se mi další peníze do Himota dávat, aspoň nějaký čas, nechtějí.

Btw. krátká zmínka o havárii je i na našem rodinném blogu - na Zeleném ptákovi.

>>

Nové servo a nový regulátor

24.05.2009 00:00

Jakožto začínající modelář jsem využil služby zkušenějších a požádal jsem Páju, aby mi objednal nový regulátor (který mi o víkendu shořel) a nové servo (které už od Zimy-sana bylo v bídném stavu, což se projevovalo mj. i zvukově). Instalace zabrala jen pár minut, je to vše jednoduché.

Jen se mi tedy nějak nepodařilo provést na regulátoru setup, tak jak bylo popsáno v manuálu. Vždycky mi to nakonec hodilo chybovou hlášku (rozuměj signál pomocí LEDky). Nu což. Vyzkoušíme, zda to jezdí. A, světe div se, jo!! Jezdí to!

Sice jak jsem zjistil, ani Pája nevybral nejlíp - regulátor nemá brzdu, má je chod vpřed a vzad. Na druhou stranu - brzda zařazením zpátečky je aspoň opravdu účinná:-)

Zato servo je fakt super (aspoň subjektivní pocit) - ve srovnání s tím předchozím je rychlé a dostatečně silné. Dobrá volba.

Nový regulátor Hitex EZX-R

 

Nové servo od Hitecu

 
>>

Už zase hořím:-(

17.05.2009 11:31

Výměna motoru je jednoduchá záležitost. Takže už zase jezdím. Pocitově mi přijde, že to dokonce maká mnohem rychleji než s tím standardním motorem (bohužel jsme nikde na webu nenašli, cože to vlastně za motor v Himotu teď mám).

Sedím si tak na houpačce, autíčko maká po zahrádce, pohoda. Přivolám jej k sobě, něco tam upravuju, ani nevím co. Najednou se ta mrška sama rozjede a je k nezastavení. Zastaví ji až plot. Jdu se tam podívat, co se děje... Sundám kastli, pomaloučku se začíná kouřit z regulátoru. Je celý rozpálený, začíná smrdět a dokonce z něj vyšlehnou malé plamínky (jestli to nebyly jen plameny zloby v mých očích)... Kuwa, vše je ztraceno, zase jsem (minimálně na nějaký čas) dojezdil...

 

>>

Výměna motoru

12.05.2009 11:25

Takže nejezdím, motor shořel (nechápu, jak je to možné, zas takový záhul nedostal). Naštěstí tou dobou už Pája má vytuněného Lexuse, takže má jeden motorek navíc. Sláva, zase budu brzo jezdit!

>>

Hoříme!

09.05.2009 11:21

Takže mám Himoto (byť má hodně specifický design - takový napůl hybrid, napůl hasičský vůz). Jezdím s ním, jakmile mám čas. Sousedovic Daník je z něj hotový a v mezích svých možností za ním běhá. Fífovi se taky líbí, ovšem ten pouze pozoruje:-)

Až jednoho krásného dne auto půjčuju sousedovi. Chvíli s ním jezdí na naší obrovské zahrádce, ovšem nedojede... Najednou prostě přestane jezdit. Kouknu na to, sundám kastli, cítím zápach kouře. Hm. Nakonec zjišťuju, že je to spálený motor, dokonce z něj vypadlo pár kousků drátků a jiných podobných záležitostí.

Tak skončilo pár prvních dnů s Himotem...

>>

Jak to všechno začalo

02.05.2009 23:17

Je to už delší dobu, co si kluci v práci pořídili autíčka. Ani už nevím, kdo byl prvním, ale mám pocit, že to byl Zbyněk. Zkrátka jednoho dne donesl do práce Himoto Stadium Truck, moc hezkou věcičku s náhonem na všechna kola. A další z toho byli tak moc hotoví, že během možná 14 dnů si tu samou věc koupili Zima-san, Pája i Korda.

No to je ale hezké. A co jako já??

Jak šel čas, Pájův i Zima-sanův vozový park se rozrostl i o vlastnoručně složené silniční autíčko, v případě Zimy-sana šlo o Toyotu Supru, v případě Páji o Lexus SC (v obou případech od Tamiye na podvozku TA-05).

Trvalo to ještě pár týdnů, kdy jsem se rozhoupal i já. Koupil jsem od Zimouše jeho Himoto!!!

>>

Vyhledávání

© 2009 Všechna práva vyhrazena.